Věkové rozdíly

Mladé stromy -  vyzařování mladého lesního porostu je velmi živé a svěží. Je to taková sklovitě průzračná energie. Zvukem by se dala přirovnat ke zvonivému štěbetání.

Staré stromy -  s věkem pozbývá onu zurčivou lehkost ale nabývá na síle a intenzitě. Vyzařování je hutné v jedné tónině bez kolísání. Vtahuje vás do sebe svou silou v mnohem větší intenzitě.

Roční období

Jaroles překypuje energií vše se chvěje tetelí. Obrovská svěží vitální energie. Tento obrat začíná již někdy v druhé polovině nebo koncem února když ještě vládne zima. Pozvolně se zvyšuje až do květu.

Léto období plodnosti. Chvějivě tetelivá složka je nahrazena životní silou a plností. Vyzařování je hutné a kompaktní.

Podzimvitalita pomalu ochabuje a stále se zpomaluje. Přibývá však na rozsáhlosti a šířce spektra.

Zima vitalita pozvolna uhasíná. Naopak nabývá na hutnosti a pevnosti. Celý les se opevňuje před zimou.

Stanoviště

Solitérní strom – Je sám za sebe jeho zazařování je všestranné. Přirovnal bych to k zvuku akordu (spojení více tónu) oproti stromům v celku lesa.

Stromy uvnitř lesa Zde jsem byl několikrát překvapen jaká mezi nimi existuje hierarchie. Ne každý vám dovolí s ním kontakt. Odkáží vás na jeden který  je jakýmsi mluvčím.

Typ  lesa

Monokultura stromy jsou jen jednoho druhu. Vnímám zde jakýsi smutek. Jako kdyby chyběla část celku. Schází zde rovnováha spektra druhů. Tyto porosty jsou také více náchylné k nemocem, parazitům, vývratům.

Smíšený les první co mě napadne je pocit radosti a harmonie.  Je to šťastny les. Žije zde i mnohem více ptáků, hmyzu vůní a zpěvu.

Toto je alespoň základní charakteristika. Je to široké téma a zasluhovalo by si více pozornosti.